עיצוב מכולת

מכולות שכונתיות הן חנויות המיועדות לצרכי מכירה ושיווק של מוצרי יסוד יומיומיים לקהל הלקוחות, ולכן, תכנון ועיצוב נכון ופרקטי של שטח המכולת, יכול לסייע רבות להגדלת סל הקניות היומי של כל לקוח ולקוחה הפוקדים את המכולת. כמו כן, עיצוב פרקטי וחכם של המכולת, נועד למטרות קליטה יעילה של סחורות וסידורם על מדפי התצוגה ברמה היומיומית.

דגשים מקצועיים לעיצוב מכולות

מכולות, בניגוד לסופרמרקטים ורשתות לשיווק מזון, הן נקודות מכירה שכונתיות/אזוריות, ולכן, כל הליך עיצוב מכולות חייב להתבסס על העובדה שהמכולת השכונתית משרתת קהל לקוחות קבוע הפוקד את המקום באופן תדיר. בין יתר הדגשים המקצועיים הנלווים לכל תהליך של עיצוב מכולת תוכלו למצוא:

  • התייחסות פרטנית לגודל החלל ואופן חלוקת החלל למחלקות מוצר
  • התייחסות נקודתית להיקף הסחורות הנדרשות לאחסון לפני העברתן למדפי התצוגה
  • תכנון מיטבי של מדפי התצוגה באופן כזה שהם יאכלסו כמה שיותר מוצרי צריכה ועדיין ישדרו אסתטיקה וסדר

ודגשים נוספים באמצעותם ניתן ליצור אווירה נעימה וחמה בתוך חלל המכולת ולגרום לקהל הלקוחות הקבוע להרגיש בבית בכל קנייה.

אחת מהמטרות המרכזיות של תהליך עיצוב מכולות היא לגרום ללקוחות הקבועים והמזדמנים להגדיל את סל קניותיהם בכל קנייה, ולכן, קיימת חשיבות רבה לאופן בו הם הסחורות מסודרות על גבי המדפים, ולכן, עיצוב מכולות חכם ופרקטי הוא עיצוב בו ניתן לארגן ולסדר את מדפי התצוגה מבלי להעמיס על גביהם כמויות גדולות של סחורה.

זכרו – עומס יתר של סחורות עלול לגרום ללקוח לאבד את ידיו ורגליו בתוך שטח המכולת ולהוביל לכך שהוא יימנע מביצוע קניות במקום באופן תדיר. מנגד, במכולות המסודרות ומאורגנות נכון תוך התייחסות למוצרי הצריכה היומיומיים הנחוצים לקהל הלקוחות, קיים סיכוי גבוה יותר להגדלת סלי הקנייה בכל קנייה.

צור קשר

Need Help? Chat with us